Uudised

USA Patendiamet keeldus registreerimast Mariah Carey kaubamärki Queen of Christmas

Mariah Carey ettevõte Lotion LLC esitas USA Patendiametile 2021. aasta märtsis taotluse registreerimaks kaubamärgina Queen of Christmas (tõlk. Jõulukuninganna), kuid taotlus loeti käesoleva aasta novembris tagasivõetuks, kuna taotleja jättis vastamata esitatud vaidlustusavaldusele.

Esialgne kaubamärgitaotlus esitati 16 Nizza klassis: teenuste ja kaupade loetellu kuulusid mh parfümeeriatooted (kl 3), muusikalise heli salvestused (kl 9), hügieenilised maskid haigustekitajate isoleerimiseks (kl 10), ehtekarbid (kl 14), trükised, sh raamatud (kl 16), koerte riided ja aksessuaarid (kl 18), kokteilišeikerid (kl 21), riided (kl 25), kuusekaunistused (kl 28), toiduained, sh erinevad taimsed piimad (kl 29), toiduained, sh šokolaadikakao (kl 30), õlu, laagriõlu, ale-, stout- ja porter-tüüpi õlu (kl 32), mittealkohoolsed gaseeritud ja gaseerimata joogid (kl 32), alkoholjoogid, va õlu (kl 33), veebijaemüügiteenused (kl 35), on-line-jututubade teenuse pakkumine arvutikasutajate sõnumite jaoks muusikalise artisti ja artisti muusika, heli- ning videosalvestuste, piltide, uudiste, eriprojektide, välimuse ja biograafia kohta (kl 38), meelelahutusteenused, täpsemalt üksikisiku laulmise esinemised (kl 41).

Positiivse registreerimisotsuse korral oleks Mariah Careyl olnud ainuõigus kasutada kaubamärki Queen of Christmas taotluses märgitud kaupade ja teenuste puhul.

Vaidlustusavalduse esitas laulja Elizabeth Chan, kes on tuntust kogunud just jõululauludega: ta on alates 2014. aastast andnud igal aastal välja ühe jõululaulude albumi. Chan on väljaandele Variety antud intervjuus öelnud, et tema arvates ei tohiks ükski inimene omada jõule nagu Mariah Carey üritab seda teha, kuna jõulud on kõigi jaoks ja jõulud on jagamiseks.

Huvitavalt kombel ei vastanud Mariah Carey ja Lotion LLC esindajad vaidlustusavaldusele ei esialgse tähtaja ega ka ühekuulise pikenduse ajal. Vaidlustusele vastamata jätmise korral loetakse registreerimistaotlus, mille kohta on esitatud vaidlustus, tagasivõetuks.

Tagasi

VKE Fond on avatud 2023. aasta taotlusteks

Alates 23. jaanuarist on Euroopa Liidu väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel võimalus taas taotleda rahalist toetust VKE...

Euroopa ühtne patendikohus alustab 2023. aast...

Ühtne patendikohus (UPC) on rahvusvaheline kohus, mis hakkab tegelema kohtuvaidlustega, mis on seotud ühtse toimega patendisüsteemiga liitunud...

Ühtse toimega patent

Ühtse toimega patendi näol on tegu Euroopa patendiga, mille omanik on ühe kuu jooksul pärast patendi avaldamist...